We are delighted to share with you the finalists for the Purple Umbrella Awards 2020. The winners will be announced at a black tie dinner at The Savoy on 6th March 2020.

Best Chef Apprentice level 2

  • Chloe Lancaster (New Forest Hotels)
  • Fu Jian Ting (The Pig)
  • Harry Nelson (Marcus Wareing restaurants)
  • Jennifer Gomez Calle (CH&Co)
  • Laura Hodge (PIG)
  • Rui Pereira Dos Santos (Rosewood, London)
  • Thomas Marriage (Belmond Le Manoir aux Quat Saisons)

 

Best Chef Apprentice at level 3

  • Benjamin Garnett-Sinclair (CH&Co)
  • Frederick Hisole (Firmdale – Knightsbridge Hotel)
  • Mo Arshe (Hyatt Regency London – The Churchill)

 

Best Hospitality Team Member Apprentice

  • Alice Hockley (THE PIG – near Bath Home Grown Hotels)
  • Jodie Taplin (The Ritz)
  • Kwende Welch (Georgian House Hotel)
  • Radostina Lazarova (Firmdale)
  • Sophie Biddell (New Forest)
  • Tess Corcoran (Red Carnation Hotels)

 

Best Hospitality Supervisor Apprentice

  • Aimee Reddick (AB Hotels)
  • Aleida Di Tonno (Park Plaza Victoria)
  • Daniel Zbant (savoy)
  • Dovile Pociute (Strand Palace)
  • Emily Black (New Forest)
  • Louise Renshaw (THE PIG hotels (Home Grown Hotels
  • Rene Castillo (Hotel Café Royal)
  • Wasiu Fatai (Savoy)

 

Best Hospitality Manager Apprentice

  • Adrian Kobak (Red Carnation Hotels)
  • Gabor Nagyvaradi (RAF Club)
  • Vincent Bouin (RCH)

 

Best Departmental and Operations Manager Apprentice

  • Akvile Treciokaite (ACE hotels)
  • Selven Armoogum (Firmdale)

 

Best Learning & Development Apprentice

  • Andrea Varga (Union Jack Club)
  • Katrina Brandt (PPHE Hotel Group)

 

Best Apprentice, a non Umbrella learner

  • Charlotte Clarke (Kew Green Hotels)
  • Amelia Shaw (Elite Hotels)
  • Kirsty Williams (Royal Lancaster London)

 

Best Alumni Apprentice

  • Donatella Gagliano (Firmdale)
  • Millie Healey (New Forest Hotels)
  • Monika Soti (Rosewood London)
  • Oliver Hawkins (PPHE)
  • Robyn Smith (Umbrella Training)

 

Share This